Lajme nga Klosi

EUROPEANMOBILITYWEEK 2019

Fushatë për edukimin dhe ndërgjegjësimin e banorëve për lëvizshmeri Urbane te qëndrueshme.

Kryetari i Bashkisë Klos Uron Vitin e Ri Shkollor 2019-2020!

Të dashur nxënës dhe mësues! Ju urojmë një Vit të Ri Shkollor të mbarë dhe të suksesshëm! Rezultatet e larta arrihen falë dëshirës së mirë për dije dhe punës së palodhur e sistematike! Të dashur ju prindër, që e dëshironi më shumë se kushdo tjetër suksesin e fëmijeve tuaj! Bashkia Klos është me dyer të […]

Bashkia Klos shtron nje iftar per ndere te agjeruesve musliman

Me rastin e muajit te Shejte te Ramazanit,Bashkia Klos me ne Krye kryetarin e saj Z. Basir Çupa se bashku me bashkepuntoret dhe dashamiresit e kesaj Bashkie shtroj nje iftar per ndere te agjeruesve musliman te kesaj Bashkie. Ne fjalen e tije pershendetese kryetari i kesaj Bashkie Z. Basir Çupa i uroj te gjithe besimtaret […]

Shtrimi i rruges ne fshatin Gurrë e Madhe ne Njesine Administrative Gurre, Bashkia Klos

Nisen  punimet per shtrimin e rruges ne fshatin Gurrë e Madhe ne Njesine Administrative Gurre , Bashkia Klos ku afersisht do te shtrohen 1000 m rruge me beton,ne segmentet me problematike te ketij fshati! Punimet per shtrimin e ketyre segmenteve po realizohen  nga bashkepunimi i Kryetarit te Bashkis Klos  Z. Basir Çupa dhe Z. Asllan […]

Fondacionit Alsar me ndihmen e Bashkise Klos shperndajne ndihma per familje ne nevoje!

Me rastin e muajt te shenjte te Ramazanit, muajit te “Sakrifices” dhe Bamiresise”,me mbeshtetjen e miqeve tane te Fondacionit Alsar ne bashkepunim me Bashkine Klos u shperndane ndihma per familjet ne nevoje te Bashkise tone!   I falenderojme Miqt tane te Fondacionit Alsar per punen e tyre te pa lodhur dhe shume fisnike!    

Ka perfundur ndertimi i Ures ne Malin Lezaj,si dhe nisi shtrimi me beton ne lagjen Cani!

Se bashku bejme ndryshimin! Fale iniciatives dhe mbeshtetjes se vazhdueshme te kryebashkiakut z.Basir Çupa ,perfundoi ndertimi i Ures ne Malin Lezaj,si dhe nisi shtrimi me beton ne lagjen Cani ashtu siç ju patem premtuar. Ka dhe shume pune te tjera ne proçes ne menyre qe jetesa ne Njesine Administrative Gurre te behet me e lehte […]

Lexo te gjitha Postet

 • SHËRBIMI PUBLIK

  Gjendja Civile
  Inspektoriati i Ndërtimit
  Policia Bashkiake

 • SHËRBIMI SOCIAL

  Ndihma Ekonomike
  Pagesat Sociale

 • Biznesi

  Taksat dhe Tarifat
  QKR
  Si të fillosh një biznes

 • Kultura dhe Sporti

  Sporti
  Qendra Kulturore

Miresevini ne faqen zyrtare te Bashkise Klos